Gdzie w aucie jest rozrusznik?

Gdzie w samochodzie jest rozrusznik?

Mój samochód czasem nie odpala, tata powiedział mi, że mogą być zużyte szczotki w rozruszniku, wtedy trzeba w niego puknąć, żeby auto odpaliło, ale nie wiem gdzie szukać rozrusznika pod maską.

Malwina

Odpowiadam gdzie w samochodzie jest rozrusznik:

Rozrusznik służy do uruchamiania silnika samochodu poprzez przekręcenie wału korbowego. Zwykle jest on umieszczony na silniku, w pobliżu skrzyni biegów, na dole samochodu.

Aby znaleźć rozrusznik, możesz otworzyć maskę auta i poszukać przewodów zasilających baterię, czerwony przewód musi być doprowadzony do rozrusznika bezpośrednio od akumulatora ze względu na wysoki pobór prądu. Idąc po kablach szukaj czegoś co wygląda jak mały silnik elektryczny. Rozrusznik prawie zawsze umieszczony jest w pobliżu skrzyni biegów lub na dole silnika.

Jeśli Twój samochód czasem nie odpala i musisz w niego pukać, aby go uruchomić, może to wskazywać na problemy z rozrusznikiem, ale może być też wiele innych przyczyn. W każdym razie, jeśli masz wątpliwości, co do stanu rozrusznika lub jeśli potrzebujesz pomocy z jego zlokalizowaniem, skontaktuj się z mechanikiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cześć, jestem zapalonym pasjonatem motoryzacji, majsterkowiczem i bądź co bądź... blogerem. Wkurza mnie życie w wielkim mieście i swój blog motoryzacyjny traktuję jako odskocznię od szarej codzienności. Zresztą, jak to mówią "co za dużo to niezdrowo", hobby nie może być związane z pracą. Tak wiem, na moim blogu często przewija się temat beemek, mam dwie. Siłą rzeczy to właśnie wokół tej marki toczy się moje życie :)