kiedy zmienić wycieraczki w samochodzie?

Kiedy wymieniać wycieraczki w samochodzie?

Wycieraczki w samochodzie zaczęły mi piszczeć podczas wycierania szyby w deszczu. Kiedy powinno się je wymieniać? Zależy od od kilometrów czy od czasu?

Iwona

Odpowiadam kiedy wymieniać wycieraczki w samochodzie:

Częstotliwość wymiany wycieraczek samochodowych zależy od wielu czynników, takich jak warunki pogodowe i eksploatacyjne. Zwykle trzeba wymienić je co najmniej raz na rok lub co 15-20 tys km, ale częściej może to być wymagane w przypadku intensywnego użytkowania samochodu, jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych lub wtedy kiedy wycieraczki są niskiej jakości.

Aby upewnić się, czy trzeba wymienić wycieraczki samochodowe, musisz zwrócić uwagę na następujące objawy:

  1. Piszczenie i przeskakiwanie.
  2. Smugi na szybie.
  3. Uszkodzenia fizyczne piór wycieraczek – wszelkiego rodzaju rowarstwienia, postrzępienia czy wygięcia od razu kwalifikują wycieraczki do wymiany. Ich dalsza eksploatacja może narazić szybę na uszkodzenia, a wtedy koszt będzie dużo większy.
  4. Utrata elastyczności – zauważysz to po przestrzeniach, które nie są kompletnie ścierane, to takie wrażenie jakby wycieraczka leciała w powietrzu nad szybą.

Jeśli zauważysz któreś z powyższych objawów, to zaleca się wymianę wycieraczek samochodowych. Wycieraczki są ważnym elementem bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem w warunkach deszczowych lub śniegowych, a wymiana wycieraczek na nowe pozwala utrzymać dobry poziom widoczności podczas jazdy.

Dobra rada! Wymieniaj wycieraczki po sezonie zimowym

Jeśli Twoje wycieraczki nie ograniczają widoczności pomimo piszczenia i pozostawiania delikatnych smug to przed sezonem zimowym nie zmieniaj ich na nowe. Jesli przypadkiem użyjesz ich w gołoledzi na zamarzniętej szybie to zostaną one od rau uszkodzone.

A jeżeli jest problem z widocznością to przed zimą zalecam kupić najtańsze wycieraczki, żeby nie przeinwestowywać auta i po miesiącu wkurzać się, że znów nie działają jak powinny 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cześć, jestem zapalonym pasjonatem motoryzacji, majsterkowiczem i bądź co bądź... blogerem. Wkurza mnie życie w wielkim mieście i swój blog motoryzacyjny traktuję jako odskocznię od szarej codzienności. Zresztą, jak to mówią "co za dużo to niezdrowo", hobby nie może być związane z pracą. Tak wiem, na moim blogu często przewija się temat beemek, mam dwie. Siłą rzeczy to właśnie wokół tej marki toczy się moje życie :)