akumulator rozładowany przez noc

Akumulator rozładowuje się przez noc, jakie przyczyny?

akumulator rozładowany przez noc

Cześć, akumulator rozładowuje mi się przez noc. Czy możesz mi wskazać jakie mogą być potencjalne przyczyny, że po nocy mam rozładowany akumulator? Dodam, że akumulator jest nowy, po pierwszym rozładowaniu sądziłem, że to jego wina, na dworze było -6st, dlatego kupiłem nowy.

Rumcajs

Odpowiadam jakie mogą być przyczyny rozładowanego akumulatora przez noc:

O kurczaczki! Rozładowywanie się akumulatora w ciągu nocy? Stanowczo zbyt szybko.

Są teraz niskie temperatury, a więc i wydajność akumulatora spada, wątpię jednak, że przy takim poborze prądu na postoju auta będziesz w stanie odpalić samochód po np. 3 dniach.

Tak naprawdę musisz wpiąć się miernikiem w obwód z włączoną funkcją amperomierza i sprawdzić dokładnie co pobiera prąd przez odłączanie po kolei wszystkich bezpieczników, każdorazowo obserwując wskazanie miernika.

Moi faworyci przyczyn rozładowanego akumulatora to:

 • radio lub stacja multimedialna. obstawiam niefabryczne, one są najczęściej podłączone z pominięciem stacyjki i z tego powodu mogą kraść prąd
 • akcesoryjny wzmacniacz audio. Tu może być błąd montażowy, brak włączania się po plusie sterującym z radia. W poprawnie działającej instalacji wzmacniacz włącza się dopiero po włączeniu radia.
 • świecące żarówki np. w schowku lub bagażniku, sprawdź to z wykorzystaniem nagrywania wideo w telefonie, włącz nagrywanie filmu, zamknij telefon w schowku i bagażniku i sprawdź czy żarówki gasną
 • zwarcie w wiązce. W starym aucie z dużym przebiegiem izolacje kabli są często sparciałe i popękane, do tego trochę wody z solą, która tworzy elektrolit, a której jest pełno na drogach o tej porze roku i masz pobór prądu.
 • autoalarm. Alarmy samochodowe muszą być stale aktywne i dlatego w trybie dozoru, kiedy wszystkie czujki są aktywne pobierają znaczne ilości prądu, można szukać usterki, albo zakładają, że ten typ tak ma pozbyć się dodatkowej ochrony auta
 • komputer centralnego zamka. Jego pobór powinien być znikomy, ale usterka w obwodzie może skutkować podwyższonym poborem prądu.
 • akcesorium wpięte do zapalniczki. Niestety nie w każdym aucie gniazdo zapalniczki wyłącza się wraz z wyjęciem kluczyka ze stacyjki. Nawet głupia ładowarka USB jest w stanie położyć akumulator w ciągu kilku godzin przy ujemnych temperaturach
 • zwarcie w regulatorze napięcia alternatora. Niestety mało kto by podejrzewał urządzenie, które ma dawać prąd o jego kradzież. Może jednak się tak zdarzyć, że to alternator rozładuje akumulator przez noc. Usterka łatwa do lokalizacji z miernikiem w ręce.

Pamiętaj:

 • prawidłowy pobór prądu to 10-15mA
 • już nawet 60mA rozładuje akumulator w nieużywanym aucie
 • latem akumulator jest wydajniejszy, dlatego zimą rozładuje się szybciej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cześć, jestem zapalonym pasjonatem motoryzacji, majsterkowiczem i bądź co bądź... blogerem. Wkurza mnie życie w wielkim mieście i swój blog motoryzacyjny traktuję jako odskocznię od szarej codzienności. Zresztą, jak to mówią "co za dużo to niezdrowo", hobby nie może być związane z pracą. Tak wiem, na moim blogu często przewija się temat beemek, mam dwie. Siłą rzeczy to właśnie wokół tej marki toczy się moje życie :)