Jakiej firmy akumulator – co dają najwięksi producenci?

Kiedy przychodzi czas wymiany akumulatora wiele osób zastanawia się, co wybrać, czym się kierować. Najważniejsze są oczywiście parametry akumulatora, ale jak się okazuje, warto też zwrócić uwagę na takie czynniki jak źródło zakupu czy w końcu producent. W tym artykule przyjrzymy się tym największym i dowiemy się, czy warto inwestować w akumulator znanej marki. 

Jakiej firmy akumulator? 

Na rynku możemy obecnie spotkać akumulatory od różnych producentów oraz importerów, którzy sprowadzają je np. z Chin, jednak tę opcję ze względów bezpieczeństwa tutaj pominiemy. Odpowiadając na pytanie – jakiej firmy akumulator wybrać, skupimy się na największych rynkowych graczach i markach takich jak Bosh, Varta czy Exide. 

Co dają najwięksi producenci? 

Akumulatory najwyższej jakości – to prawda, znane marki nie mogą sobie pozwolić na brak kontroli jakości podczas produkcji. Używają tylko sprawdzonych materiałów i technologii, po to, aby zapewnić klientom niezawodność, a sobie utrzymanie renomy. 

Gwarancja – marki takie jak Bosch czy Varta dają standardowo 2 lata gwarancji na nową baterię samochodową, ale często spotyka się możliwość uzyskania 3-letniego okresu ochrony. Tak jest np. w przypadku akumulatorów ENRG – marki własnej największego dostawcy części w Europie firmy Inter Cars. 

Troska o ekologię – akumulatory składają się głównie z ołowiu, w którym umieszczono elektrolit (roztwór kwasu siarkowego) w różnej postaci – czy to swobodnej, żelowej czy też uwięziony w macie szklanej. Poważne firmy zapewniają nie tylko pełną kontrolę podczas produkcji, ale również odbiór i utylizację, a najczęściej recykling baterii. 

Produkcja w Europie – wybierając spośród wymienionych powyżej markę, mamy pewność, że ich produkty nie zostały sprowadzone z Chin, Tajwanu czy Filipin, a wyprodukowane w Niemczech, Polsce lub innym europejskim kraju.  

Doświadczenie – na przykład Varta produkuje akumulatory od ponad 130 lat. To robi wrażenie i daje poczucie bezpieczeństwa, tym bardziej, że firma ta stale rozwija swoje technologie, oferując coraz bardziej niezawodne baterie do naszych pojazdów. 

Jakiej firmy akumulator – gdzie kupić? 

Wiemy już, że warto wybierać sprawdzonych, renomowanych producentów oraz dostawców, ale istotne jest również miejsce zakupu. Wiarygodny sprzedawca, bez względu na to, czy jest to sklep stacjonarny czy internetowy, udzieli nam gwarancji producenta i odbierze zużyty akumulator, aby przekazać go do recyklingu. Najwięksi producenci współpracują również z wyspecjalizowanymi serwisami, takimi jak Battery Point, dzięki któremu możemy nie tylko kupić odpowiednie dla naszego pojazdu ogniwo, ale również umówić jego wymianę w warsztacie. To bardzo wygodna i bezpieczna droga, ponieważ gwarantuje optymalny dobór akumulatora, ale przede wszystkim profesjonalny montaż wraz z adaptacją. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cześć, jestem zapalonym pasjonatem motoryzacji, majsterkowiczem i bądź co bądź... blogerem. Wkurza mnie życie w wielkim mieście i swój blog motoryzacyjny traktuję jako odskocznię od szarej codzienności. Zresztą, jak to mówią "co za dużo to niezdrowo", hobby nie może być związane z pracą. Tak wiem, na moim blogu często przewija się temat beemek, mam dwie. Siłą rzeczy to właśnie wokół tej marki toczy się moje życie :)