4car felga żel z efektem krwawienia

4Car Felga – żel z efektem krwawienia: test & opinia

Moim skromnym zdaniem producent tego badziewia robi sobie jaja z konsumentów! 4Car Felga – żel z efektem krwawienia jest jednym z wielu preparatów do czyszczenia felg, które miałem okazję używać i choć teoretycznie dobrze czyści alufelgi to zdecydowanie odradzam jego stosowanie, lepiej wybrać preparaty innych marek. Pora na test i recenzję.

4Car Felga - żel z efektem krwawienia recenzja

Opinia subiektywna

NIE KUPUJ! Szkoda kasy.

No faktycznie od tego preparatu felgi dostają ostrego krwotoku. Niestety po tych ranach zostają na felgach blizny, których nie da się już wyleczyć 🙁 Środek do czyszczenia felg firmy 4Car nie jest obojętny dla lakieru, zmiękcza jego powłokę i ten mocno się rysuje…

Preparat ma straszny zapach, jest żrący i nawet opakowanie nie zostało pozbawione oszczędności księgowych.

Czy 4Car Felga żel z efektem krwawienia działa?

Tak, działa. Felgi są czyste, perfekcyjnie usuwa pył z klocków hamulcowych i tłuste ślady pozostawione przez wulkanizatorów. Wrażenie robi też efekt krwawienia, który następuje kilka minut po naniesieniu preparatu na brudną alufelgę:

krwawiąca felga

Preparat wchodzi w natychmiastową reakcję z materiałem z klocków hamulcowych, aby to przetestować wystarczy popsikać tarczę hamulcową, natychmiastowo cała zrobi się bordowa.

A tak prezentuje się felga przed i po czyszczeniu:

Efekt więc jest zamierzony. Wszystko na ten moment wygląda ok.

Jakie wady ma 4Car Felga?

Takie, które go dyskwalifikują z mojego zestawu do car detailingu. Sam nie wiem od czego zacząć.. Postaram się być łagodny.

Śmierdzi

Nie wymaga komentarza. Chodzi nie o subiektywne postrzeganie zapachu, ten specyfik ma zapach podobny do kwasu mrówkowego, który każdy z nas choć raz wąchał na lekcji chemii.

Jest żrący

Produkt jest mocno drażniący dla skóry, zalecam używanie w lateksowych rękawiczkach lub natychmiastowe mycie w przypadku zachlapania dłoni. Pod żadnym pozorem nie dotykać twarzy podczas użytkowania tego produktu.

4Car etykieta

Zmiękcza powłokę lakieru

Jeśli car detailing to Twój fetysz i często czyścisz swoje cztery kółka to lepiej kup preparat innej firmy, albo czyść wodą pod ciśnieniem bez użycia szmatek czy szczotek. Ku przestrodze wrzucam foto:

porysowana powierzchnia felgi

Ma zbyt krótką rurkę xD

Dosłownie! Wyobraź sobie, że zatankowałeś auto do pełna i przy połowie baku nie chce dalej jechać – tak właśnie jest z preparatem 4Car Felga. gdy zostanie go mniej niż połowa to przestaje lecieć 😀

krótka rurka ssąca płyn 4car do czyszczenia felg

Podsumowanie

Tak jak napisałem na początku. Producent (a w zasadzie Dystrybutor) tego produktu, firma P.H. PROFAST z siedzibą w Komornikach robi sobie z konsumentów zwyczajne jaja. Domyślam się, że ten produkt to chiński specyfik brandowany przez dystrybutora.

Długotrwałe używanie doprowadzi do degradacji i zmatowienia powłoki lakierniczej, jest żrący dla skóry i niebezpieczny dla dróg oddechowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cześć, jestem zapalonym pasjonatem motoryzacji, majsterkowiczem i bądź co bądź... blogerem. Wkurza mnie życie w wielkim mieście i swój blog motoryzacyjny traktuję jako odskocznię od szarej codzienności. Zresztą, jak to mówią "co za dużo to niezdrowo", hobby nie może być związane z pracą. Tak wiem, na moim blogu często przewija się temat beemek, mam dwie. Siłą rzeczy to właśnie wokół tej marki toczy się moje życie :)