Jak odblokować hulajnogę elektryczną?

Jak odblokować hulajnogę elektryczną do pełnej prędkości maksymalnej

Słyszałam, że hulajnogi elektryczne są robione z zapasem i do tego nie osiągają w europie pełnej mocy, czy jest możliwość odblokowania mojej hulajnogi elektrycznej? Mam Segwey’a G30LE.

Patrycja

Odpowiadam jak odblokować hulajnogę elektryczną:

Tak, to prawda, że hulajnogi są ograniczone programowo tak aby uzyskać legalizację w kraju w którym ma odbywać się dystrybucja. Np. Twój Segway G30LE osiąga prędkość max 25km/h i jest bliźniaczy do modelu G30LP w USA, gdzie takie limity nie obowiązują i tam śmiga 30 km/h. Jednakże nie jest ona już dostępna w naszej dystrybucji, bo w naszym zjebanym kraju prawo tak samo jak w Niemczech pozwala jeździć max 20km/h (model G30LD).

(Nie)uważam tego za totalny debilizm i (nie)zachęcam do zdjęcia blokady. Dzięki zdjęciu tego durnego ograniczenia komfort psychiczny podrózowania (nie)rośnie. Jeśli masz głowę na karku i nie będziesz przeginać z prędkością na chodnikach co może skutkować potrąceniem pieszego to powinno być bezpiecznie.

Uważaj, to co dlej się wydarzy jest nielegalne, karalne, grozi za to urwanie jajec, a nawet kastracja cycków – NIE WOLNO CI TEGO ZROBIĆ, nie i chui! Tak jak z marichunaną, możesz kupić legalnie tonę nasion, ale ani jednego nie możesz zasadzić XD Nie wolno odblokować hulajnogi elektrycznej!

Scooter Hacking Utility – Twój pomocnik do odblokowania prędkości maksymalnej hulajnogi

W zależności od hulajnogi proces może się różnić, ale zasadniczo z pomocą przychodzi aplikacja Scooter Hacking Utility, z jej pomocą połączysz się z hulajnogą, sprawdzisz aktualne wersje firmware i wgrasz oprogramowanie customowe lub zmienisz numer seryjny.

Segway jest bardzo łatwy do odblokowania, wystarczy zmienić jedną literkę w numerze seryjnym, tak aby firmware myślał, że jest to produkt na rynek USA – to wszystko 🙂 Zabieg powinien być bezpieczny z perpsektywy żywotności sprzętu, o to co następuje w kolejności chronologicznej aby odblokować swoją hulajnogę elektryczną:

 • odpal aplikację i połącz się z hulajnogą na pierwszym ekranie widzisz informacje o aktualnym firmware
 • jeśli jednak aplikacja przywitała Cię informacją o restrykcji w firmware to znaczy, że niemozliwe jest patchowanie w tym momencie nie jest możliwe. Kliknij TAK i apka wgra scrackowany firmware lub starszą wersję bez restrykcji, zależy od modelu:
scooter hacking utility, odblokowanie hulajnogi elektrycznej domowym sposobem
 • wejdź w zakładkę TOOLS, możesz tutaj zmieniać parametry limitera prędkości w zależności od trybu jazdy, a także podstawowej konfiguracji np. zachowanie świateł, siłę odzysku energii czy blokować hulajnogę przed kradzieżą. To co Ciebie interesuje to zmiana regionu, po wejściu w tą opcję widzisz szereg możliwości, pamiętaj, że US = 30km/h, EU = 25km/h, a DE = 20km/h. Zmiana regionu nie tylko ściąga limiter, ale także zmienia limitery dla poszczególnych trybów jazdy tzn na D i Eco możesz jechać o 5km/h szybciej niż w domyślnej konfiguracji.
 • German Maneuver to taki trick, który ściąga limiter tylko do restartu hulajnogi. Przy kolejnym włączeniu prędkość będzie już zgodna z Twoim modelem. Dobra sprawa w razie kontroli policji. Z drugiej strony pamiętaj, aby się bronić. To, że masz 3 litrowe BMW wcale nie znaczy, że musisz nim jeździć 250 km/h, to Ty jako kierowca decydujesz czy używasz pojazdu z głową i zgodnie z przepisami!!!!!!!
 • Jeśli Twój model wymaga zmiany softu to możesz pobrać je z internetu np. spreparowany wcześniej przez użytkownika na forum, a wgrasz go w zakładce FLASH. Oprócz wgrania customowego oprogramowania możliwe jest przywrócenie oryginalnego softa z repozytorium twórców aplikacji. Grzebanie w sofcie unimożliwia aktualnizację oficjalną aplikacją, więc ewentualną aktualizację od tej chwili musisz wykonać za pomocą Scooter Hacking Utility. W praktyce aktualizacja oprogramowania nic nie zmienia, czasem poprawiane są jakieś błedy. Np. Twój Segway w nowszej wersji oprogramowania jest bardziej cywilizowany czyli mniej szrpie silnikiem, co poprawia jego żywotność, ale zmniejsza moment obrotowy na starcie i przy osiąganiu prędkości maksymalnej.
 • jest jeszcze jedna opcja – SHFW, czyli soft który pozwala Ci na pełne zarządzanie wszystkimi parametrami działania sterownika. Generalnie nie polecam, zamiast polepszyć łatwo popieprzyć.

Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci odpowiedzieć na pytanie jak odblokować hulajnogę elektryczną i cieszyć się pełną prędkością maksymalną – taką do jakiej została ona pierwotnie zaprojektowana.

Jeśli masz jakieś pytania to wbijaj w zakładkę kontakt i napisz do mnie pytanie, a ja postaram się na nie rzeczowo odpowiedzieć 🙂

12 KOMENTARZY

 1. Witam
  Dostałem hulajnogę Segway Ninebot G30D II i odruchowo zaktualizowałem oprogramowanie za pomocą aplikacji Segway Ninebot. Teraz nie mogę dokonać żadnej zmiany ( np.regionu , cały czas wywala region DE ). Próbowałem przez XiaoFlasher oraz ScooterHacking Utilitu. Dodam że przed aktualizacją takie zmiany były możliwe.
  Czy jest jakaś możliwość by zmienić chociażby region na US lub EU ?

  Pozdrawiam

  • witam
   A możesz mi podpowiedzieć jak to zrobić ? Nie mogę nic znaleźć na ten temat w internecie.
   Pozdrawiam

  • Witam. Ja również mam Jeep 2xe sentinel i ograniczenie prędkości do 20 km/h. Włączam aplikację i hulajnogę, ale aplikacja nie widzi hulajnogi. Poratuj proszę.

  • Nie każda hulajnoga jest obsługiwana przez aplikację. Na rynku pojawił się wysyp różnych chińskich producentów, to jedna z nich 😉

 2. Witam . Kupiłem hulajnogę w internecie w Hiszpanii . Dwa silniki po 1200 w dwa amortyzatory . W opisie było podane 65 km no realnie 35 km jak zwiększyć prędkość . Nie mogę wysłać zdjęcia dla wizualizacji .

 3. Mam pytanie odnośnie mojej hulajnogi xaomi 1s na displayu widnieje kluteczka i nie mogę jej otworzyć co muszę zrobić żeby moja hulajnoga elektryczna znowu zaczęła jeździć

 4. Hey . Kupiłem córce hulajnogę red bull 10 racing ale jest ograniczona do 20 km/h .
  Jak można zdjąć ogranicznik ?

  • Witam otrzymałeś może już informacje jak odblokować hulajnogę bo tez mam tem model i jestem ciekaw.

 5. Cześć,
  Kupiłem hulajnogę elektryczną Spokey rino + z silnikiem o sporej chyba mocy bo aż 350W.
  Niestety nie ogarnąłem, że jej prędkość max 20 km/h to zbyt mało:(
  Możesz mi pomóc w jej odblokowaniu?
  Dzięki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cześć, jestem zapalonym pasjonatem motoryzacji, majsterkowiczem i bądź co bądź... blogerem. Wkurza mnie życie w wielkim mieście i swój blog motoryzacyjny traktuję jako odskocznię od szarej codzienności. Zresztą, jak to mówią "co za dużo to niezdrowo", hobby nie może być związane z pracą. Tak wiem, na moim blogu często przewija się temat beemek, mam dwie. Siłą rzeczy to właśnie wokół tej marki toczy się moje życie :)