bagnet oleju min max

Ile oleju między MIN a MAX?

ile oleju między min a max

Hej, mam jeszcze drugie pytanie, ile oleju między min a max? Chodzi mi o to czy jest jakaś reguła czy każde auto ma inaczej?

Patrycja

Odpowiadam ile oleju między MIN a MAX:

Nie ma standardu, który określa konkretną wartość jaka ilość ileju ma znajdować się na miarce oleju. Przyjmuje się, że pomiędzy min a max jest ok. 1 litra.

Jeśli masz stan minimum dobrą praktyką jest dolanie pół litra oleju, odczekanie minuty a potem weryfikacja stanu. Oszacuj mniej więcej o ile podniósł się stan na bagnecie i dolej tyle ile uważasz za stosowne tak, żeby nie przelać stanu ponad maximum.

Jeśli Twoje auto jest wyposażone w elektroniczny czujnik poziomu oleju to niestety musisz zagrzać silnik aby pomiar był dostępny w menu diagnostyki, ale zasada jest identyczna.

Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci odpowiedzieć na pytanie ile oleju między MIN a MAX i od teraz dolewki oleju nie będą już dla Ciebie problemem.

Jeśli masz jakieś pytania to wbijaj w zakładkę kontakt i napisz do mnie pytanie, a ja postaram się na nie rzeczowo odpowiedzieć 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cześć, jestem zapalonym pasjonatem motoryzacji, majsterkowiczem i bądź co bądź... blogerem. Wkurza mnie życie w wielkim mieście i swój blog motoryzacyjny traktuję jako odskocznię od szarej codzienności. Zresztą, jak to mówią "co za dużo to niezdrowo", hobby nie może być związane z pracą. Tak wiem, na moim blogu często przewija się temat beemek, mam dwie. Siłą rzeczy to właśnie wokół tej marki toczy się moje życie :)