czemu kierunkowskaz e46 szybko miga

Dlaczego w BMW E46 szybko miga kierunkowskaz?

Od jakiegoś czasu w mojej BMW E46 szybko migają kierunkowskazy. Usterka nie występuje zawsze tylko sporadycznie. Czasem występują 2 szybkie mignięcia i później jest już spokój. Wkurza mnie to, bo mam wrażenie jakby przepaliła mi się żarówka, ale wszystkie są sprawne. O co może chodzić?

Paweł

Odpowiadam co jest przyczyną szybkiego migania migacza w E46:

Powodem jest usterka zasilania tylnych lamp, a konkretnie słaba masa. Z tyłu znajduje się cała latarnia o łącznej mocy ok 100W. Te wszystkie żarówki jednak mają tylko jeden przewód masowy , który może i jest grubszy, ale z lampą łączy go tylko cienki pin, który z czasem ulega wypaleniu:

Inżynier walnął się w obliczeniach 😀 Jest to typowa usterka, którą prędzej czy później będzie mieć każda E46.

Jak poradzić sobie z tym problemem?

Trzeba dolutować drugą masę, sprawa jest prosta, trzeba kupić metr kabla, konektory 6,3mm, zaciskarkę i lutownicę. Początkowo w swoim aucie chciałem poprowadzić drugą masę od karoserii, jednak mija się to z celem. Kabel masowy (najgrubszy brązowy) jest na tyle gruby, że wystarczy go odizolować, przylutować kabel z zarobionym konektorem na końcu i konektor wpiąć we wkład lampy – jest tam sporo możliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cześć, jestem zapalonym pasjonatem motoryzacji, majsterkowiczem i bądź co bądź... blogerem. Wkurza mnie życie w wielkim mieście i swój blog motoryzacyjny traktuję jako odskocznię od szarej codzienności. Zresztą, jak to mówią "co za dużo to niezdrowo", hobby nie może być związane z pracą. Tak wiem, na moim blogu często przewija się temat beemek, mam dwie. Siłą rzeczy to właśnie wokół tej marki toczy się moje życie :)