Co wozić w samochodzie?

Co wozić w samochodzie?

rzeczy które warto wozić w samochodzie

Kupiłem swój pierwszy samochód, co powinienem wozić w nim oprócz wyposażenia obowiązkowego? Chodzi mi o takie rzeczy, które mogą okazać się przydatne w trasie.

Misiek46

Odpowiadam co warto wozić w aucie:

Domyślam się, że nie chodził o wyposażenie obowiązkowe tzn. gaśnicę i trójkąt ostrzegawczy. Zdarzają się sytuacje awaryjne w których nie mamy możliwości wezwać pomocy (święto, niedziela niehandlowa, środek nocy z dala od cywilizacji, brak zasięgu.)
Co w takim razie z dodatkowego wyposażenia warto wozić w samochodzie:
1. Zestaw kluczy. Ja mam klucze płaskie 10,12,13,15. Akurat takie są najczęściej stosowane w moim aucie.
2. Trytytki
3. Szarą taśmę
4. Koło zapasowe fizyczne lub w formie sprayu wpuszczanego w koło, dzięki niemu jesteśmy w stanie przejechać awaryjnie nawet 60km
5. Trochę gotówki
6. Butelkę 0,5 litra z płynem do spryskiwaczy. Wożę ją od kiedy w środku nocy zabrakło mi płynu do spryskiwaczy, skończył padać deszcz, a inne auta zachlapały mi szybę błotem z drogi. Wróciłem do domu na ślepo, najbliższa czynna stacja była 30km ode mnie.
7. Linkę holowniczą, mam ją z przyzwyczajenia. Kiedyś jeździłem autem które potrafiło odmówić posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie, a sam nie potrafiłem go zreperować.
8. Papier toaletowy. Fizjologia nie wybiera 🙂 Zdarzyło mi się kiedyś nawet skorzystać z tej rezerwowej rolki jak w domu zabrakło papieru.
9. Oświadczenie sprawcy kolizji, przydatne w razie stłuczki. Zamiast ganiać się po sądach i dzwonić po policję, dogadujemy się i wypełniamy oświadczenie. Dużo zaoszczędzonego czasu, nerwów i pieniędzy.

Gdybyś przypadkiem wybierał się za granicę musisz zorientować się jakie wyposażenie jest tam wymagane.

Pamiętaj:

  • aby zawsze mieć przy sobie gaśnicę i trójkąt ostrzegawczy, stanowią one wyposażenie obowiązkowe, które jest weryfikowane w razie kontroli policji i za jego brak dostaniesz mantat
  • w przypadku podróży za granicę zorientuj się jakie są wymagania dotyczące obowiązkowego wyposażenia w kraju do którego jedziesz

1 KOMENTARZ

  1. to ja dodam z innej baczki… wydrukowane oświadczenie sprawcy kolizji. Może wydać się z śmieszne, ale wielu późniejszych spraw w sądzie udało by się uniknąć, gdyby ktoś się przyłożył do udokumentowania kolizji już na miejscu zdarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pasjonat motoryzacji, majsterkowicz i bloger. Wkurzony życiem w wielkim mieście bloga traktuję jako odskocznię od szarej codzienności.