Co wozić w samochodzie?

Co wozić w samochodzie?

rzeczy które warto wozić w samochodzie

Kupiłem swój pierwszy samochód, co powinienem wozić w nim oprócz wyposażenia obowiązkowego? Chodzi mi o takie rzeczy, które mogą okazać się przydatne w trasie.

Misiek46

Odpowiadam co warto wozić w aucie:

Domyślam się, że nie chodził o wyposażenie obowiązkowe tzn. gaśnicę i trójkąt ostrzegawczy. Zdarzają się sytuacje awaryjne w których nie mamy możliwości wezwać pomocy (święto, niedziela niehandlowa, środek nocy z dala od cywilizacji, brak zasięgu.)
Co w takim razie z dodatkowego wyposażenia warto wozić w samochodzie:
1. Zestaw kluczy. Ja mam klucze płaskie 10,12,13,15. Akurat takie są najczęściej stosowane w moim aucie.
2. Trytytki
3. Szarą taśmę
4. Koło zapasowe fizyczne lub w formie sprayu wpuszczanego w koło, dzięki niemu jesteśmy w stanie przejechać awaryjnie nawet 60km
5. Trochę gotówki
6. Butelkę 0,5 litra z płynem do spryskiwaczy. Wożę ją od kiedy w środku nocy zabrakło mi płynu do spryskiwaczy, skończył padać deszcz, a inne auta zachlapały mi szybę błotem z drogi. Wróciłem do domu na ślepo, najbliższa czynna stacja była 30km ode mnie.
7. Linkę holowniczą, mam ją z przyzwyczajenia. Kiedyś jeździłem autem które potrafiło odmówić posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie, a sam nie potrafiłem go zreperować.
8. Papier toaletowy. Fizjologia nie wybiera 🙂 Zdarzyło mi się kiedyś nawet skorzystać z tej rezerwowej rolki jak w domu zabrakło papieru.

Gdybyś przypadkiem wybierał się za granicę musisz zorientować się jakie wyposażenie jest tam wymagane.

Pamiętaj:

  • aby zawsze mieć przy sobie gaśnicę i trójkąt ostrzegawczy, stanowią one wyposażenie obowiązkowe, które jest weryfikowane w razie kontroli policji i za jego brak dostaniesz mantat
  • w przypadku podróży za granicę zorientuj się jakie są wymagania dotyczące obowiązkowego wyposażenia w kraju do którego jedziesz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pasjonat motoryzacji, majsterkowicz i bloger. Wkurzony życiem w wielkim mieście bloga traktuję jako odskocznię od szarej codzienności.