Czym się kierować przy wyborze akumulatora?

Dzień, w którym Twój samochód nie chce zapalić, nie jest najlepszym momentem na zakupy nowego akumulatora samochodowego. Ale według naszych badań, właśnie to robi większość ludzi. Prawdopodobnie będziesz musiał wymienić akumulator samochodowy raz lub dwa razy w ciągu życia swojego pojazdu, ponieważ starzeje się lub zużywa od ekspozycji na ciepło i wielokrotnego ładowania i rozładowywania. Martwa bateria może być prawdziwym kłopotem, zwłaszcza jeśli nie możesz znaleźć kabli do skoku lub musisz czekać na pomoc drogową.

Akumulatory samochodowe – kontrola

Zwracanie uwagi na konserwację baterii i pamiętanie o tym, kiedy zbliża się czas wymiany zapewni, że będziesz mógł wybrać wymianę na własnych warunkach, w tym odpowiednio badając i dogodnie planując. Testuj akumulatory co roku. Kontrole powinny być częścią rutynowej konserwacji właściciela, ale szczególnie ważne jest sprawdzenie ich przed podjęciem długiej podróży drogowej. Akumulatory samochodowe zazwyczaj trwają od trzech do pięciu lat. Chociaż prawie wszystkie dzisiejsze akumulatory samochodowe są “bezobsługowe”, zalecamy coroczne przeprowadzanie testu obciążeniowego przez mechanika, gdy akumulator ma 2 lata, jeśli mieszkasz w cieplejszym klimacie, lub 4 lata, jeśli mieszkasz w zimniejszym klimacie. Test ten sprawdza zdolność akumulatora do utrzymania napięcia podczas użytkowania, a jego wyniki dadzą Ci znać, kiedy należy rozpocząć zakupy.

Akumulatory samochodowe – jak wybrać?

Podobnie jak różne rozmiary samochodów istnieją różne rozmiary akumulatorów. Rozmiary akumulatorów samochodowych są pogrupowane pod względem długości, szerokości i wysokości akumulatora. Najlepszym sposobem na podjęcie decyzji o tym samym jest sprawdzenie wymiarów istniejącego akumulatora. Możesz zapytać, dlaczego rozmiar akumulatora ma znaczenie! Akumulator Twojego samochodu jest umieszczony w kasecie akumulatora. Zasobnik jest przystosowany do konkretnego rozmiaru akumulatora, dlatego każda rozbieżność w wymiarach może doprowadzić do uszkodzenia zasobnika na skutek wibracji lub rozlania płynu. Przekłada się to na dalsze uszkodzenia podzespołów samochodu. Tak więc, rozmiar akumulatora jest kluczowym czynnikiem.

Czym jest świeżość akumulatora samochodowego? Data produkcji akumulatora decyduje o jego świeżości. Roczny akumulator samochodowy będzie miał mniejszą wydajność i moc niż nowo wyprodukowany. W związku z tym sugerujemy, aby nie kupować akumulatora, który jest starszy niż sześć miesięcy. Świeżość baterii można sprawdzić patrząc na jej kod. Kod jest połączeniem liczby i alfabetu. Liczba oznacza rok produkcji, a alfabet symbolizuje miesiąc produkcji. Dlaczego gwarancja jest ważna? Zapewnia ona możliwość skorzystania z bezpłatnej wymiany baterii, jeśli jakikolwiek problem pojawi się w okresie gwarancyjnym. Dodatkowo, dłuższy okres gwarancji świadczy o wysokiej jakości produktu. Świadczy o zaufaniu firmy do budowy i jakości produktu.

Zdarza się, że właściciele samochodów zapominają wyłączyć reflektory na noc. W wyniku tego akumulator samochodu rozładowuje się. W tym miejscu w grę wchodzi pojemność rezerwowa akumulatora samochodowego, która odnosi się do okresu, w którym akumulator może pracować na autonomicznej mocy bez użycia silnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cześć, jestem zapalonym pasjonatem motoryzacji, majsterkowiczem i bądź co bądź... blogerem. Wkurza mnie życie w wielkim mieście i swój blog motoryzacyjny traktuję jako odskocznię od szarej codzienności. Zresztą, jak to mówią "co za dużo to niezdrowo", hobby nie może być związane z pracą. Tak wiem, na moim blogu często przewija się temat beemek, mam dwie. Siłą rzeczy to właśnie wokół tej marki toczy się moje życie :)