Jaka pasta polerska do lakieru?

Każdy kto posiada samochód chce, żeby pojazd był sprawny mechanicznie oraz dodatkowo dobrze się prezentował. Jazda zadbanym samochodem to sama przyjemność. Pasta polerska do lakieru to produkt, który pomoże zadbać o maszynę. Tylko jak wybrać odpowiednią? Poniższy artykuł pomoże odpowiedzieć na to pytanie.

W jaki sposób dobrać pasty polerskie? 

Polerowanie lakieru samochodowego to czynność, która pomoże zadbać o samochód. Zdarza się, że pojazd nie należy do najnowszych i traci swój blask. Wyeksploatowany i zmatowały lakier, może dodatkowo postarzyć nasz pojazd o kilka lat. Wtedy auto nie będzie wzbudzać dobrych emocji przez innych uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo nieodpowiednie mycie pojazdu może spowodować, że pojawią się zarysowania na lakierze. Jednak użycie profesjonalnej pasty polerskiej może przywrócić pierwotną głębię koloru. 

Pasta polerska do lakieru powinna być przede wszystkim dostosowana do naszych potrzeb oraz doświadczenia. Nasze zdolności manualne mają tutaj duże znaczenie. Tak samo jak stan powłoki lakieru. Podczas kupowania tego produktu powinniśmy również zastanowić się, jakie mamy oczekiwania względem końcowego efektu. Niektóre produkty nadają się do szybkiego odświeżenia samochodu, tak by pomóc przy sprzedaży, z kolei inne do pełnej korekty lakieru.

Warto też wiedzieć, że na polerowanie lakieru będziemy potrzebowali też trochę czasu. Jeśli zależy nam na oszczędności czasu, warto zastosować pastę polerską all in one, łączy ona kilka funkcji w zaledwie jednym produkcie. Natomiast, gdy zależy nam na spektakularnym efekcie warto kupić komplet past polerskich, które umożliwią nam przeprowadzenie pełnej korekty naszego lakieru.

Polerowania lakieru samochodowego – ręczne czy mechaniczne? 

Sposobów ma wypolerowanie karoserii jest kilka. Metoda ręczna jest zdecydowanie bardziej czasochłonna. Do jej prawidłowego wykonania trzeba włożyć sporo wysiłku. Jednak posiada też zaletę, jaką jest prostota. Polerowanie ręczne jest nawet dla początkujących osób. Jednak ta metoda ma również sporą wadę, usuwa jedynie powierzchowne zarysowania. Podczas ręcznego polerowania nie uda się osiągnąć takiego efektu, jaki może dać polerowanie mechaniczne. Jednocześnie jest to dobry sposób na odświeżenie powłoki. Polerowanie ręczne pozwala na wypolerowanie trudno dostępnych miejsc.

Polerowanie mechaniczne umożliwia szybkie i efektowne wypolerowanie karoserii. Duże znaczenie ma też jakość samej pasty do polerki, więc warto wybrać, taką, która jest polecana. Nie warto kupować tanich preparatów w supermarketach, ponieważ może to narazić nasz lakier na zmatowienia oraz inne defekty. Najlepiej wybierać produkty, które są sprawdzone i mają dobre opinie.

Rodzaje past do lakieru

Wcześniej wspomniana pasta all in one jest uniwersalnym środkiem, dzięki któremu można pozbyć się małych i średnich zarysowań. Jednak tym produktem nie dokona się pełnej korekty lakieru. Dodatkowo jest ona w szczególności zalecana do nowych lakierów.

Pasta agresywna jest to produkt mocno tnący. Pozwala usunąć głębokie rysy oraz ślady po papierze ściernym. Ta pasta dobrze sprawdzi się do starych lakierów.

Pasta średnio ścierna usunie średnie i umiarkowane rysy. Jednak może ona pozostawiać niewielkie hologramy oraz niewielkie defekty. Będą one wymagały usunięcia przy pomocy past do wykończenia.

Pasta lekko ścierna to produkt słabo tnący. Będzie idealny w przypadku usunięcia drobnych zarysowań, które mogą powstać podczas szlifowania drobnym papierem ściernym. Natomiast pasta do finiszu została stworzona z myślą o pracach wykończeniowych. Daje wysoki połysk i usuwa niewielkie defekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cześć, jestem zapalonym pasjonatem motoryzacji, majsterkowiczem i bądź co bądź... blogerem. Wkurza mnie życie w wielkim mieście i swój blog motoryzacyjny traktuję jako odskocznię od szarej codzienności. Zresztą, jak to mówią "co za dużo to niezdrowo", hobby nie może być związane z pracą. Tak wiem, na moim blogu często przewija się temat beemek, mam dwie. Siłą rzeczy to właśnie wokół tej marki toczy się moje życie :)