Klimatronik w A3 4Mobility

Dlaczego klimatyzacja w samochodzie nie chłodzi?

Po zimie nie działa w moim samochodzie klimatyzacja. Czemu tak się stało i co może być uszkodzone?

Natalia

Odpowiadam dlaczego klimatyzacja w samochodzie nie chłodzi po zimie:

Są dwie główne przyczyny niedziałającej klimatyzacji w samochodzie po sezonie zimowym:

  • Brak czynnika chłodzącego – Klimatyzacja może przestać działać po zimie, jeśli czynnik chłodzący w systemie klimatyzacji wyciekł. W tym przypadku konieczne będzie uzupełnienie czynnika chłodzącego po wcześniejszym zweryfikowaniu szczelności! Pierwszą oznaką nieszczelności jest tzw syczenie w układzie klimatyzacji, objawia się wtedy gdy ilość czynnika jest mniejsza, ale układ jest jeszcze w stanie ochłodzić powietrze. Najlepiej już wtedy zainteresować się tematem i odwiedzić serwis.
  • Zatarty kompresor – Pierwsze uruchomienie klimatyzacji przy wysokich obrotach silnika w starych autach np. podczas jazdy autostradowej może być zabójcze dla układu klimatyzacji, ponieważ olej smarujący układ ocieka ze wszystkich elementów ruchomych i pierwsze uruchomienie odbywa się na sucho.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cześć, jestem zapalonym pasjonatem motoryzacji, majsterkowiczem i bądź co bądź... blogerem. Wkurza mnie życie w wielkim mieście i swój blog motoryzacyjny traktuję jako odskocznię od szarej codzienności. Zresztą, jak to mówią "co za dużo to niezdrowo", hobby nie może być związane z pracą. Tak wiem, na moim blogu często przewija się temat beemek, mam dwie. Siłą rzeczy to właśnie wokół tej marki toczy się moje życie :)