proces regeneracji tylnej półki w samochodzie sprayem tekstylnym

Regeneracja tylnej półki – farbowanie sprayem tekstylnym

Kto z was nie zastanawiał się jak to możliwe, że wszystkie BMW na Giełdzie Klasyków ma niewypłowiałą półkę pomimo przebiegu 200+ tys km? Pokażę wam dziś na swoim blogu motoryzacyjnym stary handlarski trick 🙂 Trick pomimo swojej prostoty i taniości jest niezwykle efektywną i trwałą metodą regeneracji tylnych półek.

Jak zregenerować tylną półkę w samochodzie?

Trick jest generalnie zajebiście prosty, półkę trzeba zdemontować i pomalować dedykowanym do tego celu sprayem tekstylnym. Jedynym sprawdzonym, który faktycznie mogę polecić jest Motip ColorMatic Textile Spray. Spray kosztował ok 19 zł za jedną puszkę, choć podejrzewam, że po tym poście cena pójdzie w górę.

Spray jako jedyny po wyschnięciu absolutnie nie brudzi, można więc spokojnie rzucić białą koszulę na pomalowaną powierzchnię. Polecam kupić od razu dwie puszki, spray kryje powierzchnie dość słabo jeśli są one mocno wypłowiałe. Świetnie nadaje się też do farbowania podłogi gdy nie jest już czarna, dywaników samochodowych, a nawet podsufitki i poszycia słupków, jeśli nie mamy najwyższej wersji wyposażenia 😀

Uwaga! Farba jest dostępna w dwóch kolorach: antracyt i czarnym. Jednak czarny jest cholernie głęboki, a antracyt to po prostu odrobinę słabszy czarny. Polecam kupić antracyt.

Uwaga #2 😀 na puszce nie ma napisanego koloru, zbiorcze zakupy polecam robić w dwóch osobnych dostawach.

Proces regeneracji

W sedanie trzeba się namęczyć, zdemontować całą tylną kanapę, uszkodzić kilka plastikowych spinek, zdemontować słupki C, zagłówki i nagłośnienie. W trudniejszej wersji dochodzi jeszcze roleta tylnej szyby, która dokręcona jest zwykle śrubkami ukrytymi w bagażniku. Półka musi być całkowicie rozebrana ze wszystkich elementów, aby ich nie pomalować.

W przypadku hatchbacka, kombi czy liftbacka sprawa jest mega prosta półkę demontuje się w 10 sekund, kładzie na płąskiej powierzchni w dobrze wentylowanym pomieszczeniu i maluje tyloma warstwami aż uzyskamy zadowalający efekt. W moich przypadkach potrzebowałem aż 6 warstw, ale bmw ma to do siebie, że półeczki tracą kolor prawie do zera.

Tak wygląda malowanie krok po kroku:

Po malowaniu warto wyszczotkować całą powierzchnię tak, aby odkurz i luźna farba odpadła. Nie będzie wtedy brudzić w przyszłości.

Jakie efekty można uzyskać?

Regenerowałem tylną półkę w swoich obu E46 i efekt jest oszałamiający. Ten proces regeneracji daje poczucie o wiele młodszego auta niż jest w rzeczywistości. Sprawia też wrażenie o wiele mniejszego przebiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cześć, jestem zapalonym pasjonatem motoryzacji, majsterkowiczem i bądź co bądź... blogerem. Wkurza mnie życie w wielkim mieście i swój blog motoryzacyjny traktuję jako odskocznię od szarej codzienności. Zresztą, jak to mówią "co za dużo to niezdrowo", hobby nie może być związane z pracą. Tak wiem, na moim blogu często przewija się temat beemek, mam dwie. Siłą rzeczy to właśnie wokół tej marki toczy się moje życie :)