Co powinno znaleźć się w każdym samochodzie? Zestawienie przydatnych akcesoriów

Wszelkiego rodzaju akcesoria samochodowe cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Nic więc dziwnego w tym, że producenci co rusz wypuszczają na rynek kolejne rozwiązania. Jeśli zastanawiasz się, jakie dodatki powinny znaleźć się w Twoim samochodzie, poniższy tekst jest właśnie dla Ciebie! Zachęcamy do lektury.

A lot of different car accessories and equipment on the wooden table

Rozwój technologii sprawia, że obecnie trudno wyobrazić sobie codzienne życie bez różnego typu akcesoriów. Niejednokrotnie stanowią one spore ułatwienie i są niezwykle praktyczne, a wszystko to za niewielką cenę. W gronie osób, którym szczególnie poleca się pójście z duchem czasów, są kierowcy. Wybór gadżetów i urządzeń, które powinny znaleźć się na wyposażeniu samochodu, jest na tyle bogaty, że każdy odnajdzie coś dla siebie. 

Alkomat – praktyczne wyposażenie każdego kierowcy 

Dla jednych zbędny dodatek, dla innych sprzęt, który powinien trafić do schowka każdego pojazdu osobowego i nie tylko. Alkomat elektromechaniczny, bo o nim mowa, zwiększa poziom bezpieczeństwa i pozwala na natychmiastowe dokonanie pomiaru ilości alkoholu w wydychanym powietrzu. Nowoczesny alkomat Allegro zapewnia precyzyjny wynik, a wszystko to z uwagi na bardzo wysoką czułość urządzenia. Sprzęt tego typu można nabyć już za kilkaset złotych, a najdroższe w całym zestawieniu są alkomaty, których używa polska policja. Jeśli zależy nam na oszczędnościach, ale nie chcemy rezygnować z zakupu tego urządzenia, warto postawić na o wiele tańsze alkomaty półprzewodnikowe. Co prawda, są one mniej dokładne i charakteryzują się niższą żywotnością od alkomatów elektromechanicznych, ale są za to o wiele tańsze. Cena takiego sprzętu zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych. 

Wideorejestrator, czyli wyższy poziom bezpieczeństwa 

Kolejnym przydatnym gadżetem, który znajdzie zastosowanie w każdym samochodzie, jest wideorejestrator. Urządzenia te z roku na rok są coraz bardziej zaawansowane i nic dziwnego, że cieszą się niesłabnącą popularnością. Samochodowy wideorejestrator Allegro to praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu możemy czuć się o wiele pewniej i bezpieczniej. W razie jakichkolwiek problemów na drodze, w tym kolizji czy wypadku, jesteśmy w stanie sięgnąć po nagranie i potwierdzić swoją rację. Kamerki samochodowe już niejednokrotnie zadziałały na korzyść ich właścicieli. Wybierając dany model, warto zwrócić uwagę na szybkość zapisu danych, możliwość ustawienia kąta, powiększania obrazu czy proponowane dodatkowe funkcje. Większość kamerek samochodowych może zapisywać nagranie zarówno na karcie pamięci, jak i tworzyć kopie zapasowe na dysku w chmurze. Bardzo dobry wideorejestrator można nabyć już za kilkaset złotych, co w kontekście korzyści, jakie daje, nie jest wygórowaną ceną. 

Jakie jeszcze akcesoria do samochodu? 

To nie wszystko, jeśli chodzi o przydatne urządzenia do samochodu. Na uwagę zasługuje oczywiście sprzęt GPS, bez którego trudno wyobrazić sobie dziś dalekie podróże w nieznane. Kierowcy przyda się z pewnością także zestaw głośnomówiący, który pozwoli uniknąć kary za rozmowę przez telefon podczas jazdy. W obecnych czasach nie ruszamy się bez telefonu, dlatego niezbędnym narzędziem okazuje się ładowarka samochodowa, dzięki której możemy liczyć na to, że nasz telefon będzie zawsze w pełnej gotowości. Warto wspomnieć także o rozwiązaniach, które sprawdzą się przy dłuższych wyprawach samochodowych. Mowa o lodówkach samochodowych czy organizerach, które pozwolą na uporządkowanie wnętrza pojazdu, szczególnie jeśli gromadzimy w nim dużo drobnych przedmiotów.  

1 KOMENTARZ

  1. Jestem zdecydowanie za tym, aby w każdym samochodzie znajdowała się ładowarka do telefonu. W dzisiejszych czasach telefon to nie tylko urządzenie do dzwonienia i pisania sms-ów, ale także źródło informacji, nawigacji i rozrywki. Dlatego, bardzo ważne jest, aby mieć telefon zawsze naładowany, szczególnie w trakcie dłuższych podróży.

    Dodatkowo, w przypadku awarii samochodu lub wypadku, telefon stanowi bardzo ważne źródło kontaktu z pomocą drogową lub służbami ratunkowymi. Bez wątpienia, ładowarka do telefonu jest jednym z najbardziej przydatnych akcesoriów, jakie można mieć w samochodzie. Dlatego, polecam każdemu kierowcy, aby zawsze miał ją pod ręką podczas jazdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cześć, jestem zapalonym pasjonatem motoryzacji, majsterkowiczem i bądź co bądź... blogerem. Wkurza mnie życie w wielkim mieście i swój blog motoryzacyjny traktuję jako odskocznię od szarej codzienności. Zresztą, jak to mówią "co za dużo to niezdrowo", hobby nie może być związane z pracą. Tak wiem, na moim blogu często przewija się temat beemek, mam dwie. Siłą rzeczy to właśnie wokół tej marki toczy się moje życie :)