Gokarty Kartodrom Gostyń

Wypożyczalnia Gokartów Kartodrom Gostyń – opinia

Gokarty na torze w Gostyniu oferują super zabawę za nieduże pieniądze na bardzo dobrym sprzęcie. Obsługa jest trochę nadgorliwa, ale tor ratuje się swoimi walorami technicznymi, dzięki temu mam ochotę tam ciągle wracać.

Dane techniczne toru kartingowego

  • Tor zewnętrzny asfaltowy z krawężnikami
  • Szerokość zmienna od 7 do 10 metrów
  • Łączna długość ok. 800 metrów

Przejazd gokartem po torze w Gostyniu

Atrakcyjność toru – zabawa

Prawdziwy asfaltowy tor z dużą ilością zakrętów i krawężnikami. Takie zestawienie musi dawać super zabawę i tak faktycznie jest!

Krótka prosta start meta nie pozwala na rozwinięcie maksymalnej prędkości dla gokartów o tej mocy. Podoba mi się techniczność tego toru i spora ilość miejsc w których można podjąć wyprzedzanie.

Dla osoby, która jeździ na tym torze pierwszy raz może być się ciężko przełamać, ale dzięki minimalnie wyprofilowanym zakrętom można jechać po nich pełnym ogniem. Obsługa zabrania jazdy po krawężnikach, miałem jednak tą zasadę w głębokim poważaniu 🙂

Pomiar czasu – TagHeuer

Organizator chwali się, że korzysta z aparatury TagHeuer o dokładności jednej tysięcznej sekundy. Z podobnej aparatury korzysta się podczas wyścigów Formuły 1.

Każdy gokart posiada wbudowaną aparaturę pomiarową, dzięki temu każdy przejazd jest zmierzony, na koniec sesji można poprosić o bezpłatny wydruk czasów. Czasy możemy ponadto monitorować cały czas jeżdżąc po torze, bo wyświetlają się w czasie rzeczywistym na telebimie na prostej start-meta.

Posiadając kartę stałego klienta nasze wyniki są zapisywane historycznie w systemie marki BielSoft, nie ma jednak możliwości wysyłania wyników w formie mailowej, a szkoda – ta funkcja powinna zostać dopisana w pierwszej kolejności rozwoju oprogramowania.

Sprzęt – Caroli Stinger 270ccm

Organizator podaje, że w jego flocie znajdują się gokarty szwedzkiej marki Caroli model Stinger o pojemności skokowej 270 cm3 i mocy 9,8 KM. Gokarty są bardzo dobrze utrzymane i bardzo bezpieczne.

gokart na torze w gostyniu

Silnik jest w pełni zabudowany plastikową obudową, wokół gokarta znajduje się metalowe orurowanie, a nad fotelem jest zagłówek, który chroni kark kierowcy podczas uderzenia w tył karta.

Gokarty są utrzymane w bardzo dobrym stanie, jeżdżą dość równo i przyspieszają z samego dołu. Organizator nie może sobie pozwolić na wtopę, bo często organizowane są tam zawody. Należy dodać, że jest możliwość doważania co znacząco wyrównuje szanse.

Cennik (wrzesień 2019)

Moja opinia?

Ku mojemu zaskoczeniu tor daje super frajdę, którą dodatkowo poprawia stan techniczny floty kartingowej i precyzyjny pomiar czasu. Niestety nadgorliwa obsługa, która wlepia flagi ostrzegawcze za nawet najmniejszy kontakt doprowadza czasem do szału. Na pewno wrócę tam jeszcze wielokrotnie 🙂

Ocena ogólna
4,5 /5
Obsługa 4,5 /5
Organizacja 5,0 /5
Pomiar czasu 5,0 /5
Tor & Fun 4,5 /5
Sprzęt 4,0 /5
Ceny 4,0 /5

2 KOMENTARZE

    • Zgadzam się. Na gokarty w Wielkopolsce tylko do Gostynia. Na filmiku widać jaką dają mi frajdę 😎

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cześć, jestem zapalonym pasjonatem motoryzacji, majsterkowiczem i bądź co bądź... blogerem. Wkurza mnie życie w wielkim mieście i swój blog motoryzacyjny traktuję jako odskocznię od szarej codzienności. Zresztą, jak to mówią "co za dużo to niezdrowo", hobby nie może być związane z pracą. Tak wiem, na moim blogu często przewija się temat beemek, mam dwie. Siłą rzeczy to właśnie wokół tej marki toczy się moje życie :)