Jak przeliczyć mile na kilometry? – Kalkulator

Przeliczenie kilometrów na mile w głowie może sprawiać problem. Dlatego przygotowałem dla Ciebie dedykowany i prosty w obsłudze kalkulator (przelicznik kilometrów) do szybkiego liczenia pomiędzy obiema jednostkami.

Kalkulator – mile na kilometry

Instrukcja obsługi kalkulatora: Zasada działania mojego kalkulatora jest bardzo prosta, wystarczy podać liczbę i wybrać jednostkę, która ma zostać przeliczona kilometry przeliczone będą na mile, a mile na kilometry – łatwizna 🙂

Jak samodzielnie przeliczyć mile na kilometry?

Od kiedy legalne jest rejestrowanie angielskich samochodów w Polsce, na ulicach można spotkać coraz więcej Vaxhaull z kierownicą po niewłaściwej stronie, w których mile są podstawowym licznikiem prędkości, a kilometry przedstawione są tylko malutkimi cyferkami lub nie ma ich wcale. W licznikach cyfrowych można przekonwertować mile na kilometry za pomocą odpowiedniego oprogramowania, ale w analogowych trzeba wymienić tarczę cyferblatu.

Jaki jest przelicznik kW na KM?

Jaki przyjąć przelicznik do zamiany mili lądowej na kilometr?

  • 1 kilometr = 0,621371 mil lądowych
  • 1 mila lądowa = 1,609344 kilometra

Czy są inne “mile” niż lądowe?
Tak, w zasadzie jest cała masa mili:

  • mila morska = 10 kabli = 1,85166 km
  • mila polska = 7 wiorst, czyli 7,146 km, a od 1819 roku – 8,53431 km
  • mila pruska = 7,53248 km
  • mila rzymska = 1000 passus (kroków podwójnych) = 1,4815 km
  • mila wrocławska = ok. 6,7 km

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cześć, jestem zapalonym pasjonatem motoryzacji, majsterkowiczem i bądź co bądź... blogerem. Wkurza mnie życie w wielkim mieście i swój blog motoryzacyjny traktuję jako odskocznię od szarej codzienności. Zresztą, jak to mówią "co za dużo to niezdrowo", hobby nie może być związane z pracą. Tak wiem, na moim blogu często przewija się temat beemek, mam dwie. Siłą rzeczy to właśnie wokół tej marki toczy się moje życie :)