dlaczego auta z lpg nie mogą wjechać do podziemnego parkingu

Dlaczego auta z lpg nie mogą parkować w garażach podziemnych?

Od kiedy zamontowałam instalację gazową LPG w mojej Maździe zaczęłam zwracać uwagę na znaki zakazujące wjazdu samochodom z LPG. O co chodzi z tym, że samochody z LPG nie mogą parkować np. w galerii ani garażach podziemnych?

Marysia

Odpowiadam czemu samochód z LPG nie może parkować w garażu i parkingu podziemnym

Zakaz wjazdu autem zasilanym instalacją gazową jest nieprzypadkowy. Gaz LPG jest cięższy od powietrza z tego powodu istnieje wielkie niebezpieczeństwo w sytuacji rozszczelnienia instalacji, ta sama reguła dotyczy CNG.

Gaz jest cięższy od powietrza – co to oznacza? W razie wystąpienia nieszczelności gaz “rozlewa” się jak ciecz po całej powierzchni parkingu podziemnego wypełniając najniższe partie. Gaz tam zostanie do czasu porządnego wywietrzenia wnętrza. Problem jaki powstaje to konieczność montażu silnej wymuszonej mechanicznie wentylacji takich pomieszczeń.

Jeżeli tak zanieczyszczony garaż nie będzie odpowiednio wywietrzony, może dojść nawet do wybuchu za sprawą iskier i ognia wydobywającego się z rury wydechowej, czy nawet od zapalenia głupiego papierosa.

1 KOMENTARZ

  1. A ja mam w pompie zakaz wjazdu dla aut z LPG, wjeżdżam do swojego garażu podziemnego i nigdy nie miałęm problemów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cześć, jestem zapalonym pasjonatem motoryzacji, majsterkowiczem i bądź co bądź... blogerem. Wkurza mnie życie w wielkim mieście i swój blog motoryzacyjny traktuję jako odskocznię od szarej codzienności. Zresztą, jak to mówią "co za dużo to niezdrowo", hobby nie może być związane z pracą. Tak wiem, na moim blogu często przewija się temat beemek, mam dwie. Siłą rzeczy to właśnie wokół tej marki toczy się moje życie :)