Jak NIE pakować części samochodowych do wysyłki?

Zamówiłem tym razem na Allegro piasty tylne do Punto 2. Piasty są dość specyficzne, ponieważ wyposażone w magnetyczny pierścień ABS. Pierścień jest wykonany z ferromagnetyku, a ten jak jest bardzo kruchy.

Z reguły części samochodowe, a w zasadzie elementy zawieszenia są bardzo wytrzymałe mechanicznie, niestety FIAT musiał sprawę skomplikować i zamiast zwykłych ząbków żłobionych w metalu wymyślił pierścień ferromagnetyczny, który sprawia, że z piastami trzeba obchodzić się jak z jajem. Najwyraźniej sprzedawca nie zdawał sobie z tego sprawy i umieścił 2 piasty w jednym małym pudełku bez kompletnie żadnej separacji…

Przy okazji chciałbym ponarzekać na Pocztę Polską, zapyziały PRL. J*ba*e średniowiecze!

Fakt 1: PP współpracuje z siecią sklepów Żabka. Ba! Posiadają one (Żabki) status placówki pocztowej! Niestety paczki nie wyślesz, trzeba dyrdać na drugi koniec dzielnicy w poszukiwaniu placówki Poczty Polskiej otwartej łaskawie do godz 19.

Fakt 2: Paczka wysłana usługą paczki kurierskiej wcale nie sprawia, że odbiorca otrzyma ją kolejnego dnia…. NIEEEEEE! Jest jeden dzień przerwy, zatem paczka wysłana np. w poniedziałek na miejsce dociera w środę. W porównaniu do prywatnych przedsiębiorstw nasza PAŃSTWOWA poczta będzie zawsze daleko w tyle.

Szczęście, że sprzedawca nie robił problemów i oddał hajs natychmiast po zwrocie. Tyle dobrego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cześć, jestem zapalonym pasjonatem motoryzacji, majsterkowiczem i bądź co bądź... blogerem. Wkurza mnie życie w wielkim mieście i swój blog motoryzacyjny traktuję jako odskocznię od szarej codzienności. Zresztą, jak to mówią "co za dużo to niezdrowo", hobby nie może być związane z pracą. Tak wiem, na moim blogu często przewija się temat beemek, mam dwie. Siłą rzeczy to właśnie wokół tej marki toczy się moje życie :)